Багетна майстерня про секрети оформлення великогабаритних картин
Полотна великих форматів з інтригуючими, динамічними чи романтичними сюжетами чудово виглядають у вітальні заміського будинку, просторій світлій квартирі, сучасному офісі. Оформлення таких творів – складний процес, що потребує особливого підходу. Є багетні майстерні, які працюють за високими стандартами, і вони точно знають, як обрамити великогабаритні роботи у відповідні рами для картин.
Музеї, галереї, особняки…
Масивними декораціями почали прикрашати багаті житла правителів Стародавнього Єгипту. Дерев’яними бордюрами обробляли фрески, мозаїку, вони повторювали не так основні кольори декорацій, як колір і фактуру меблів.
Поява полотна вплинула на розробку нових технологій виготовлення багету як окремої планки в сучасному її розумінні.
На сьогоднішній день у музеях збереглося багато робіт нестандартних розмірів з оригінальним обрамленням.
У Луврі знаходиться «Шлюб у Кані Галілейській» (1562) Паоло Веронезе. Для габаритів 6,8 х9, 9 м була виділена найпростіша вітальня музею. Полотно довелося розрізати, щоб з Італії доставити до Франції. На місці його пошили та обрамили у триступінчастий класичний «золотий» багет.
Для “Явлення Христа народу” (1806-1858 р.) Іванова А.А. до однієї з будівель Третьяковської галереї довелося влаштувати зал. Зображення складається з 600 етюдів, яке розмір разом із дерев’яним обрамленням становить 40 м2.
У національній картинній галереї імені Айвазовського І.К. зберігається видатний твір мариніста «Серед хвиль», його формат 2,48 х4, 25 м, обрамлений тонким профілем.
Квартира теж підійде!
Скажете, що всі ці полотна тільки для музеїв чи галерей!? Якщо правильно підійти до питання, знайти оригінальне дизайнерське рішення, вони чудово впишуться в невелику квартиру і навіть візуально розширять простір.
Рекомендації спеціалістів багетної майстерні
Визначаємося зі стилем:
Для музейного оформлення рекомендовано традиційний класичний багет.
Авангардні твори добре виглядають у L-подібному профілі.
Мінімалізм доречно поєднувати зі скандинавським стилем.
Полотно без рами.
Щоб ви не обрали, живопис олією на полотні або роботи, надруковані на широкоформатному принтері, основою добротного, якісного оформлення є міцний підрамник.
Важливо:
- підрамник повинен мати правильну геометрію та грамотно підібраний переріз профілю;
- конструкцію підрамника визначають розміри та пропорції полотна;
- для забезпечення жорсткості необхідно застосовувати поперечини або хрестовини у необхідній кількості.
Продовжуємо експериментувати
Щоб готовий арт-об’єкт справив потрібний вам ефект в інтер’єрі, його потрібно правильно розмістити:
Полотно з великим зображенням або просто великого формату варто розташувати так, щоб його можна було розглянути з декількох метрів. Центр – на рівні очей людини, що стоїть.
Горизонтальний твір подовжить простір. Добре буде виглядати над диваном, узголів’ям ліжка. Вертикальне – розширить вузькі коридори, простінки.
На стінах із яскравою фактурою чи великим орнаментом великі об’єкти краще оформляти у раму + паспарту.
Розгляньте варіант галерейної підвісної системи. Міцна конструкція може витримати велику роботу у масивній рамі. Якщо ви задумали за допомогою системи розмістити на стіні багаторівневу експозицію, об’єкти маленьких розмірів розташовуйте над великими, а не навпаки.
Леонардо да Вінчі казав, що картина – це поезія. Тоді велика картина – це роман. Має свій сюжет, оформлений у класичну раму золотих, бронзових або срібних відтінків. Або написаний у сучасному дусі з яскравими сюрреалістичними акцентами у глянсовому профілі насичених кольорів. У будь-якому випадку – це ваш вибір, ваша історія, для якої спеціалісти багетної майстерні підберуть гідне обрамлення.
Відгуки