Багетна майстерня про технічні особливості оформлення ікон
Ікона сьогодні є практично у кожному будинку. Як і яку вибрати, кожна людина вирішує сама, покладаючись на внутрішні відчуття. Так само з обрамленням, вибирайте той варіант, який вам гріє душу.
Священне зображення облич чи сюжетів церковної, чи біблійної історії представлені у різних варіаціях: друковані, вишиті, намальовані, вирізані з дерева, викарбувані. Фахівці Багетної майстерні оформляють ікони, залежно від технічних особливостей їх виготовлення. Багетники з особливою ретельністю підбирають матеріали та елементи обрамлення, щоб підкреслити неповторність твору і не порушити його духовної таємності.
Друковані
Друкарські репродукції відомих ікон не потребують складного оформлення. Достатньо використовувати традиційний класичний золочений або темно-коричневий багет. Слід пам’ятати, що друкарські фарби схильні до вигоряння. Тому рекомендуємо такі твори захищати від потрапляння прямих сонячних променів. Помістіть їх, наприклад, у червоний куточок або на книжкову полицю.
Під час праці над старовинними колекційними друкованими роботами до питання обрамлення варто підійти серйозно. У цьому випадку враховується вік та стан творів. Друковані ікони з’явилися наприкінці ХІХ століття. На їхньому звороті можна розглянути найменування підприємства, орган цензури, рік видання і навіть прізвище, і сан священика, який допустив до друку зображення святого лику. І якщо Ви маєте такий раритет – Ви щаслива людина. Вам випала можливість торкнутися історії та потужної, чудодійної енергії.
Як правило, друкарські зображення розташовувалі в дерев’яних рамах ручної роботи зі склом. На жаль, досить складно зберігати такі старовинні предмети. Пошкоджену часом дерев’яну планку багетчик із обережністю та філігранною майстерністю може замінити на нову, якісну раму та використати інші матеріали, що застосовуються при консерваційному оформленні.
Вишиті
Вишиті нитками або бісером зображення святих часто доповнюються стразами, напівдорогоцінним, дорогоцінним камінням, хрестиками, іншими об’ємними елементами.
Увагу слід приділити натяжці готового полотна на основу, щоб не сталося викривлення вишивки, і рама не перекрила жодну бісеринку, над якою так старанно працювала вишивальниця.
Застосовуючи скло в оформленні, важливо не притиснути об’ємні деталі. Щоб усім деталям вишивки було достатньо місця, потрібно підбирати багет, який має чверть достатньої глибини.
Крім того, можна доповнити роботу багатошаровим паспарту або декоративними сліпами. Застосовуються також глибокі спейсери. Ці елементи покликані «врятувати» об’єкт від пошкоджень та покращити його візуальне сприйняття.
Намальовані
Намальовані ікони на полотнах найчастіше оформляють у дерев’яний багет, що підходить за стилем. За потреби використовують захисне скло.
З окладом
Для ікон із карбованими металевими, шитими, басменними, обронними, філігранними окладами багетна майстерня рекомендує кіот. Кіот – це шафка зі склом для захисту святого лику та деталей окладу. Такий зразок виробляють у вигляді «глухої» вітрини, прикрашеної багетом, або з дверцятами. Шафка з дверцятами, що відкриваються, дозволяє легко витягти образ, наприклад, при реставрації.
Рама з дверцятами так само практична для образу з накладними прикрасами. В цьому випадку зручно змінювати, додавати або витягувати елементи набірного окладу. Кіоти також підходять для живопису на іконних дошках.
Складні
Пізнати світ, познайомитися з його історією, культурою, релігією можна завдяки подорожам. Супутником у дорогу може стати складень. Він складається з кількох частин. Щоб складень було зручно перевозити та запобігти його пошкодження, багетна майстерня пропонує оформити його у складану рамку із застібкою.
Ікона може бути твором мистецтва або роботою, виконаною Вашими руками, у будь-якому випадку – це втілення духовності, чистоти. Вона оберігає Ваш будинок, допомагає у мандрівках. Наділяє енергією душі та любов’ю серця. Вона захищає Вас, і Ви постарайтеся захистити її якісним обрамленням.
Відгуки