Бісерна вишивка і паспарту

Паспарту в оформленні бісерної вишивки виконує три основні завдання:

  1. Захищає бісер, щоб скло не розчавило тендітні намистинки.
  2. Якщо зображення пласке, то надає йому глибини та об’єму. Якщо у зображенні є перспектива, додає простір. Обідва прийоми дуже прикрашають роботу.
  3. Коригує колір вишивки. Підкреслює одні кольори та приглушує інші.

Перше завдання можна вирішити не лише за допомогою паспарту. Відстань між бісером та склом допоможе створити вставка в раму, так званий сліп чи декоративний кант. Скло кладеться між основною рамою та сліпом.

 

kak-oformit-kartinu-v-ramku-1

 

Для другого та третього завдання нам потрібний декоративний кольоровий картон – паспарту.

 

pass0

 

Щоб правильно оформити вишивку та надати роботі глибину та об’єм, потрібно дотримуватись наступних правил:Щоб правильно оформити вишивку та надати роботі глибину та об’єм, потрібно дотримуватись наступних правил:

Паспарту має бути світлішим за основний фон вишивки.

 

oformlenie-vyshivki-paspartu

 

Подвійні або потрійні паспарту необхідно підбирати так, щоб утворювалася м’яка ньюансна розтяжка кольорів від нижнього листа до верхнього.

 

vyshivka-oformlenie

 

Можна використовувати паспарту одного кольору. Тінь, яку відкидає верхній лист на нижній, дасть дуже делікатний перехід кольору та гарний об’єм, який не відволікатиме від самої вишивки. Якщо вишивка виконана в теплих тонах, то паспарту вибираємо теж теплих відтінків, якщо в холодних, відповідно і паспарту холодних відтінків.

Для створення об’єму не використовуються контрастні поєднання паспарту.

Якщо в малюнку вишивки вже є перспектива – зображення міста, вулиці, саду, в такому випадку можна додати в картину легкість за допомогою паспарту на півтонну світліше за світлий колір у вишивці або створити ефект відкритого вікна з паспарту на півтону темніше одного з темних відтінків бісеру.

 

pasparty2

 

Коригувати колір вишивки – це трохи її змінити. Якщо вам подобаються яскраво-червоні бісерні маки і хочеться виділити їх, то для цього достатньо взяти подвійне паспарту з нижнім червоним. Тонкий червоний кант шириною 5-7 мм чудово підкреслить квіти.

 

vyshivka-maki-dvoynoe-paspartu

 

Якщо ви хочете пом’якшити яскраві відтінки бісеру, підбирайте колір паспарту до відтінків самих нейтральних кольорів вишивки. Тим самим ви «висвітлите» всю картинку і яскраві кольори згаснуть.

 

vyshivka-oformit-paspartu

 

Найскладніші в оформленні – вишивки із темного бісеру. Наприклад, фіолетові іриси, що потопають у темно-зеленому листі або темно-блакитний метелик на тлі синього нічного неба. У таких випадках дуже добре використовувати оксамитове паспарту на тон світліший за темний бісер. Завдяки його складним переливам кольору та фактурі вишивка стане вишуканою та мальовничою.

Дуже красиво виглядають в оформленні бісерних вишивок фігурні паспарту з вирізаними канавками, орнаментами, малюнками, фрагментами вишивки, що повторюють контури.

 

vyshyvka-paspartu-uzor

 

Ширина полів паспарту залежить від розмірів вишивки. Що менше робота – то ширше поле паспарту для оформлення вишивки.

Основні помилки при оформленні вишивки з використанням паспарту:

  1. Дуже складне оформлення, яке може і красиве саме по собі, але як то кажуть «очі розбігаються», чи то на оформлення дивитися, чи то на вишивку.
  2. Яскраве паспарту, на тлі якого вишивка вицвіла та стали невидимі тонкі переходи квітів бісеру.
  3. Занадто вузькі поля паспарту. Якщо це продиктовано міркуванням економії, краще взагалі відмовитися від паспарту та підібрати гарну рамку для вишивки.

І найголовніша помилка – поспіх. Вишивати картину півроку та оформляти за 30 хвилин обідньої перерви з натовпом подружок – гарантовано отримати не найкращий результат.
Принесіть вишивку в багетну майстерню та розкажіть консультанту про своє бачення оформлення. Залишіть вишивку в салоні хоча б на один день, щоб консультант міг подумати, підібрати гарні варіанти оформлення. Прийдіть знову і спокійно вибирайте найкращий варіант. Ваша робота цього варта.

Відгуки

Коментарів немає

Будьте першим, хто залишив відгук на статтю "Бісерна вишивка і паспарту"

Залиште коментар