Філокартистам на замітку

 
Старовинні листівки – слова, які асоціюються зі старовиною, потертими від часу зображеннями та святом. Пам’ятаєте, скільки доводилося заповнювати вітальних? Друкарська промисловість пропонувала різні зображення: казкові, фотографічні, художні. Вони вражали своєю оригінальністю, теплом. Їх залишали на згадку, акуратно склавши в ящик столу. Ще вінтажними листівками можна прикрасити інтер’єр, перетворивши справжні арт-об’єкти в гідних рамках для картин.
 

Розваги заради…

Попередником листівок вважається лубок або простовик XVII ст. Народні картинки, як правило, прикрашали житла ремісників та селян. Окрім ілюстрації вони мали ще й текстову частину, тому служили джерелом здобуття знань з історії, географії. Були путівником ремесел, висміювали пороки, оспівували героїв.

 Руська лубочна картинка      Китайська лубочна картинка

 

Образотворче мистецтво

Першими ілюстрованими поштовими картками в Англії XIX століття стали вітальні з легкої руки англійського художника Вільяма Добсона. Він відправив поштою як різдвяний подарунок своєму другові зображення зимового пейзажу та сімейних посиденьок біля ялинки. Презент так порадував приятеля, що наступного року У. Добсон обдарував подібними сувенірами всіх своїх знайомих.
Першими ілюстраціями на продаж вважаються картки художника Джона Хорслі. Відомий винахідник та громадський діяч Генрі Коул не встигав написати привітання з Новим 1840 роком численним знайомим та заплатив майстру за кілька десятків зображень своєї сім’ї за підписом «MERRY CHRISTMAS & HAPPY NEW YEAR».
У 1874 році Всесвітній поштовий конгрес затвердив стандартний формат для відкритого листа: 9х14 см. Цей вид листування так припав до душі людям, що в 1880 році через пошту було розіслано понад 11,5 мільйонів вітальних.

 Поштова картка merry christmas      Лист без обгортки зворотня сторона

Окрім фіксованого розміру, відкритий поштовий лист мав мати лінії для реквізитів, тексту та марку, лицьову сторону ж відвели для творчих фантазій ілюстраторів. Теми були різноманітні: види населених пунктів, портрети відомих особистостей, батальні сцени та багато іншого.
 

Традиції, гумор, свята України

В Україні були популярними види українських міст. Завдяки їм у нас є можливість зрозуміти, як змінилися рідні та улюблені нами населені пункти. 1911 р. за серію «Українські краєвиди» видавничому дому «Світанок» присудили першу премію на міжнародній виставці поштових карток у Варшаві.
Збільшені копії ретро-листівок можна побачити на стінах архітектурних бюро чи будівельних компаній. Їх друкують на папері, оформлюючи в паспарту з лаконічними багетами або на полотнах, з наступною галерейною натяжкою на підрамники.

 Вінтажна картка з виглядом на Київ      Вінтажная картка з виглядом на вулицю

Також можна вивчати побут та традиції українського народу: як святкували Великдень сільські жителі чи ловили рибу рибалки, сіяли пшеницю чи взорювали поле.

 Картинка свят вечір     Колаж з різдвяних картинок

 Ретро картинка любуются      Композиція из етно багета

Окрема тема – жартівливі, що висміюють взаємини чоловіка та дружини. Оформляйте їх у яскравий пластиковий багет та даруйте своїм друзям.

 Картинка заповідь неодруженим       Жартівна картинка про моду

Жартівна картинка чоловік з дружиною        Композиція для жартівливих картинок

Вивчаємо рекламу. На Грецькому базарі 24 березня 1864 року було відкрито ресторацію «Гамбринус», куди поставлявся модний напій тих часів безпосередньо з пивоварного заводу, що у Молдаванці, побудованого підприємцем І. О. Енні.
Чудовий матеріал для декору кафе, ресторанів, пабів. Рамки для таких вінтажних картин вибирайте відповідно до стилю інтер’єру закладу.

 Реклама броварні       Композиція для вінтажних картинок

Але найпопулярнішими були і є вітальні. Відомі випадки, що той самий ілюстрований бланк ходив неодноразово. Написи заклеювали білим папером, писали нові побажання, знову заклеювали та пересилали далі, змінювалися адреси, переклеювалися марки. Для Новорічних, Різдвяних картинок підбирайте орнаментальний профіль.

 Картинка Різдво у Карпатах      Вінтажний картинка з колядниками

Панська садиба увечері      Композиція для рекламних картинок

 
Даруйте один одному листівки, оформлені в рамки для картин, і святковий настрій вам гарантовано!
 

Відгуки

Коментарів немає

Будьте першим, хто залишив відгук на статтю "Філокартистам на замітку"

Залиште коментар