Чарівність осінніх натюрмортів
Перш ніж оформляти осінні натюрморти в рамки для картин, дайте відповідь на питання, що ви відчуваєте, дивлячись на них. Світлий смуток, теплу радість, умиротворення. А що чуєте? Шум підсохлого листя, прощальний крик журавлиного клину. Вдихаючи повітря, ваші легені наповнюються ароматом скошеної трави, кавунових кірок. Губи та язик терплять від червоного вина та виноградних кісточок. Можливо, вас охоплює цікавість або ви відчуваєте збудження та сплеск енергії. Осінь – це ваша пора!
Масове мистецтво
Завдяки голландським живописцям ХVІІ століття оздоблювати інтер’єри полотнами із зображеннями «мертвої природи» стало модно. Здорово ж цілий рік милуватися весняними тюльпанами (особливо з огляду на вартість цибулин), літніми трояндами або апетитними осінніми композиціями. Або розшифровувати алегорії швидкоплинності всього земного у прихованих символах у вигляді черепів, годинників, комах, морських раковин, краплин роси.
Художники-дизайнери
Багато художників самостійно розробляли дизайн рамок своїх картин. Продумували орнаменти, відтінки, ефекти і навіть візерунки, які, як правило, повторювали деталі, зображені на полотні. Для «Натюрморту з фруктами» Ван Гог пофарбував дерев’яну планку жовтим та охристим під основні кольори зображення, додавши ієрогліфи та ефект різьблення по дереву. «Цибуля» Ренуар обрамив широкою рамою у стилі Людовіка ХIV із золотом та складним орнаментом. Такий суперечливий варіант був застосований для того, щоб робота краще вписалася у розкішні інтер’єри потенційних покупців-колекціонерів того часу.
Радість життя
Зображення неживих, звичайних речей дають підґрунтя для філософських роздумів про суєтність і крихкість життя, іноді викликають мозковий штормінг, протест.
Але є полотна, які збуджують апетит, тішать око. «Радості життя», – так мистецтвознавці називають «продуктові набори» з хліба та шинки на срібному блюді чи ожиновий пиріг в оточенні апетитних ягід, вино у кришталевих келихах із вишуканою закускою. І погодьтеся, особливо соковито, смачно, багато виглядають дари осені. Квіти, овочі, фрукти та тіні Ван Гога, Клода Моне, Пабло Пікассо, Брайана Девіса та багатьох інших художників.
Підбирати обрамлення для натюрмортів так само приємно та цікаво, як милуватися ними. Визначте собі візуальні акценти у зображенні: теплі чи холодні тони, нюансні чи контрастні фарби, яскраве чи тьмяне освітлення, гру тіней, фон.
Щоб створити тихий, затишний настрій, скористайтеся «цибульним» варіантом Ван Гога. Приміряйте таку рамку для своєї картини, що зливатиметься з полотном, повторюючи її основний колір і мазки. Орієнтуйтеся на фон. Зазвичай це пофарбована стіна щільних, глибоких тонів або текстиль із теплими небесними, шоколадними або солом’яними відтінками, вогняні або насичені кольори бордо.
Між жовто-зеленим вереснем та червоно-коричневим листопадом існує безліч відтінків. Золотисто-п’яні бризки шампанського обрамляйте в блакить або кобальтом.
Свіжу випічку з фруктово-ягідною начинкою помістіть в молочний багет.
Чорнильно-гіркі боки сливи та припудрені грона мускатного винограду ограніть «старим» сріблом.
Квіткові лимонно-шафранові букети підтримайте вогнем.
Скільки ще ароматних динь, пишних хризантем, п’янких вин залишилося без багетних рам, що пахнуть дачними зборами, вологою землею, димом багаття. Незабаром зима, але ви не сумуйте, адже у вас є персональна осінь, надійно захована від морозів та завірюха у рамки для осінніх картин.
Татьяна
10.11.2018 at 09:16Очень вкусная тема. Осень действительно прекрасная пора. Скажите, у вас картины можно приобрести і сразу оформить в багетную раму?
САЛОН БАГЕТ
11.11.2018 at 08:30Здравствуйте, Татьяна! В нашем салоне на ул. Золотоворотская, 2а работает галерея, в которой Вы можете приобрести понравившиеся работы. Вашу картину можно оформить в любом из наших салонов. Ждем Вас)