Навіщо потрібна рама для картини?

Навіщо потрібна рама? Відповідь на це питання багато в чому залежить від того, кому вона потрібна.
Предмет, персонаж, ціль, рівень складності… – майже як у комп’ютерній грі.
Давайте зіграємо у цю гру.

Перший рівень складності. Сам собі дизайнер.

Ви купили квартиру чи просто почали ремонт. Залишивши позаду спілкування з виконробом, нарешті, дісталися найприємнішого – декорування. Послухали професійного дизайнера та впали у смуток. Ви не готові робити із квартири музей чи галерею.

Які є варіанти?

Модний та простий – прикраса стін декоративними рамками.
Обмежень за стилем та кількістю ніяких. А ось за кольором вони повинні бути однаковими або в одній кольоровій гамі. Зібрати композицію нескладно, а ще її можна міняти хоч щодня на радість собі та домочадцям.

01_04    01_06

 

Сентиментально-романтичний – прикраса стін сімейними фотографіями.
Найскладніше – вибрати фотографії, тобто. вчасно зупиниться, коли захочеться повісити на стіну весь фотоальбом. Фоторамки повинні бути однакові за дизайном і кольором. Як їх скомпонувати на стіні ви можете придумати самі, порадитись із консультантом у салоні багету чи подивитися приклади в інтернеті. Варіантів мільйон.

 

02_01

 

Креативний – оформлення стін фотографіями та артефактами, що привезені з подорожей. Тут вже буде потрібна допомога інтернету, друзів дизайнерів і передбачає довгі дебати в сім’ї. Але воно того варте. Така стіна або стіни стануть вашою гордістю і викличуть захоплення ваших друзів.
На першому рівні рама потрібна для прикраси улюбленого будинку та гарного настрою.

03_03

 

Другий рівень складності. Естет.

Чим принципово відрізняється естет? Він забирає з подорожей не сувеніри, а враження.
До естетів можна сміливо зарахувати колекціонерів репродукцій. Неважливо, що «Іриси» Ван Гога вдесятеро менші за оригінал а малюнок Леонардо Да Вінчі збільшили до розмірів постера. Естет пам’ятає свої почуття, коли він дивився на них у музеї. Естет купує на вулиці роботу невідомого художника без підпису за поривом душі.
Якщо ви на цьому рівні, то важливо, щоб рама стала теж репродукцією музейного оформлення, відтворивши епоху, стиль. Не одягайте репродукції класичного живопису у рами для дитячих малюнків. Ви ж естет.
Естету рама потрібна для створення свого домашнього музею, в якому панує світ мистецтва.

04_04

 

Третій рівень складності. Художник-аматор.

У кожній людині живе митець. Просто треба його випустити.
Художник-аматор – це не лише учень художньої студії, а й вишивальниця хрестиком чи бісером або фотограф-аматор.
Любительські роботи дуже складні у оформленні. Правильно підібрана рама підкреслить всі переваги та допоможе знівелювати помилки.
Якщо ви на третьому рівні – пам’ятаєте, що вибір рами такий самий творчий процес як написання картини чи вишивання. Якщо ви вклали сили та душу в роботу, не заощаджуйте на оформленні. І маленький етюд чи вишивка за допомогою рами перетворяться на справжній шедевр.
Художнику-аматору рама потрібна для того, щоб зробити його роботу витвором мистецтва, яким він зможе пишатися та надихатися для підкорення нових творчих вершин.

05_07

 

Четвертий рівень складності. Молодий художник.

Правильно кажуть, що другої можливості справити перше враження немає.
Добре оформлена робота – це меседж для галлериста та колекціонера про рівень митця, професійний та культурний. “Рама продає роботу”, – кажуть метри.
Якщо з грошима поки складно, то професійна рама вас зачекає. Вона терпляча.
Не натягуйте полотно на підрамник, залишаючи розпатлані краї та не оббивайте роботу столярними рейками. Любіть себе та свої роботи. Замовте галерейну натяжку полотна чи строгу просту раму.
Молодому художнику рама потрібна як інструмент просування кар’єрними сходами.

06_01

 

П’ятий рівень складності. Досвідчений художник.

Художники – люди тонкого складу душі. Наділені особливим баченням світу. Свою роботу художник сприймає інакше, ніж глядач. Тому раму художник замовляє не для своєї роботи, вона йому й так подобається, а для презентації своєї роботи на виставці та продажу.
Перебуваючи на п’ятому рівні, відпочиньте, посидіть у кріслі та прислухайтеся до порад консультантів у багетній майстерні. Ви вже зробили шедевр. Дозвольте їм обрамити його у шедевр.
Художнику рама потрібна, щоб наголосити на цінності його роботи.

07_05

 

Шостий рівень складності. Бізнес колекціонер.

Бізнес колекціонер оцінює роботи за рівнем їхньої імідж-значущості. Купує роботи модних художників, вибирає рами для картин із останніх колекцій. Не ховає їх за сімома замками, а прикрашає ними стіни офісу.

Якщо ви на шостому рівні, не нехтуйте порадами консультантів у салоні багету. Правильно оформлена робота підвищить ваш діловий та інтелектуальний статус. Не ризикуйте. Ділова людина не повинна знати все.
Бізнес-колекціонеру рама потрібна як один із інструментів створення та підтримки іміджу.

08_03

 

Сьомий рівень складності. Колекціонер.

Колекціонер не лише знає, цінує та розуміє мистецтво. Він вкладає у нього гроші. І чималі. Тому технологічна складова оформлення для нього така ж важлива, як і естетична. Рама повинна підкреслити стиль та статус роботи та захистити її від пошкоджень.

До того ж рама з багету ручної роботи найчастіше не менш цінний арт-об’єкт, ніж картина.
Якщо ви на сьомому рівні, то поради вам не потрібні. Ви самі вибираєте, самі помиляєтесь і за свої помилки платите самі, замовляючи нову раму.
Колекціонеру потрібна рама, тому що він є колекціонером.

09_01

 

Архитектор, дизайнер, декоратор. Восьмий рівень складності.

Це сміливі люди, які пройшли всі рівні, та їм уже нічого не страшно.
Вони примудряються вписати класичну раму в інтер’єр у стилі лофт або одягнути буддійську картину в раму арт-нуво, та подивившись на замовника очима кота Гарфілда, сказати: «Це дуже модний стиль. Еклектичний контемпорарі. Це жарт.
А якщо серйозно, то лише професіонал вміє правильно підбирати рами для картин, вирішивши іноді непосильне завдання: прикрасити роботу та одночасно інтер’єр.

10_02

 

То навіщо на всіх рівнях потрібна рама?

Рама потрібна для того, щоб:

  • прикрасити картину, підвищити її статус,
  • підкреслити стиль та техніку живопису або графіки,
  • гармонійно вписати картину в інтер’єр,
  • захистити картину від пошкоджень.

Та головне призначення рами – приносити Вам естетичне задоволення!

Відгуки

Коментарів немає

Будьте першим, хто залишив відгук на статтю "Навіщо потрібна рама для картини?"

Залиште коментар