Рамки для аутентичних картин
Символи України – це не лише герб, прапор, а й звичаї, предмети народної творчості, пов’язані з історією та традиціями держави. Це видатні особистості, які створили та зберегли об’єкти культурної спадщини країни.
На території України розташовано близько 7 тисяч пам’яток монументального мистецтва. Вони зберігаються пам’ятники культури, колекції старовинних предметів, зокрема, художні полотна, оформлені в дерев’яні рамки для картин.
У Львівському Палаці Потоцьких виставлено роботи Івана Айвазовського «Кримський берег» (1886), Михайла Бойчука «Плач Ярославни» (1910).
У Збаразькому замку, що під Тернополем, представлена галерея з 50-ти портретів усіх історичних персон, які мали відношення до будівництва та розвитку Збаразького палацу.
Замок Радомисло на Житомирщині – це єдиний у світі музей домашньої української ікони, створений Ольгою Богомолець. Тут представлені полотна народних художників. Твори образотворчого мистецтва зберігаються під надійним дахом кам’яного замку та обрамлені у рамки для старовинних картин за всіма правилами консерваційного оформлення.
У «Мистецькому Арсеналі» у 2015 році відбулася виставка робіт художниці Катерини Білокур, яка підкорила самого Пабло Пікассо. Перші виставки сорокарічної художниці були організовані у Києві та Полтаві та мали величезний успіх. Її знамениті “Берізка”, “Цар-колос”, “Колгоспне поле” брали участь у міжнародній виставці у Парижі. На жаль, багато її робіт втрачено під час війни, а ті, що збереглися, не всі в хорошому стані. Адже твори такого видатного художника вимагають дбайливого ставлення та гідного обрамлення рамками для картин, які підкреслили б особливості унікального живопису.
У сховищах та залах провідних українських музеїв знаходяться полотна світового значення: «Портрет Інфанти Маргарити» Дієго Веласкеса, «Євангеліст Лука» Франса Хальса, «Портрет жінки в намистах перлів» самого Рембрандта.
У Національному художньому музеї зберігаються мальовничі полотна, присвячені природі України В. Штернбергу, автору художнього оформлення «Кобзаря». У «Київській картинній галереї» знаходиться «Українська хата» І. Рєпіна, автора відомих «Запорожців».
Роботи наших сучасних художників популярні поза батьківщиною. Творіння Олександра Гнилицького “Небо. Олегівська”, твір Олександра Ройтбурда «Прощавай, Караваджо» та інших авторів відомі і в Європі, і в Америці.
Об’єкти культурної спадщини є свідченням духовного зростання людини, її потягу до прекрасного, бажання вдосконалюватися та розвиватися.
Відгуки