Рамки для ваших вишивок
Вишиті картини, несуть у собі особливу енергію та таємний зміст. Для одних – це сімейний оберіг. Для інших – хобі, можливість висловити свій творчий потенціал. Мистецтвознавці розглядають їх як джерело вивчення історії народів, їхніх традицій. Безперечно, обрамлення таких шедеврів потребує індивідуального підходу, а вибір рамки для вишивки є логічним завершенням творчого процесу.
Історія
Мистецтво оздоблення тканин виникло разом із появою шиття ще у кам’яному віці. Високохудожнього рівня досягло у візантійців та поширилося на Середньовічну Європу та Київську Русь.
Лляними, шовковими, прядив’яними нитками ручного прядіння прикрашали одяг і домашній текстиль із вовни, льону, конопель. З появою дорогих видів тканин стали використовувати шовкові, металеві золоті та срібні нитки, корали, перли, дорогоцінне каміння.
Символізм
З давніх часів майстрині у кожен стібок закладали таємний зміст, передавали життєвий досвід і знання спадкоємцям, загадували бажання, залучаючи божественні сили. До нас дійшли шедеври тисячолітньої давності із символами, які використовують і у сучасному рукоділлі.
Геометричні візерунки:
- ромб – родючість, здоров’я;
- трикутник – захист від злих сил;
- восьмикінцева зірка – возз’єднання жіночого та чоловічого початку.
Рослинні орнаменти:
- дубове листя – чоловіча сила;
- гілочка калини в дзьобі – жіночий початок.
Анімалістичні зображення:
- метелик – ангел-охоронець;
- лебеді – вірність.
Кольорова гамма:
- червоний – удача, кохання;
- синій – захист від хвороб;
- зелений – молодість.
Техніки
В даний час популярне рукоділля за схемами, із застосуванням муліне, бісеру, паеток. Достатньо придбати канву з нанесеним малюнком, нитки, голки, і ви можете створювати справжні витвори мистецтва: портрети, пейзажі, натюрморти, казково-билинні сюжети, ікони.
Крім хрестоподібного стібка, існують й інші технічні прийоми, що дозволяють створювати цікаві сюжети та складні візерунки:
- гладь – яскравий живопис;
- асизі – одноколірне диво родом із Італії;
- золоте шиття – королівська розкіш;
- алмазна – чарівна мозаїка;
- стрічками – царство квітів.
Робота з нитками – кропіткий, трудомісткий процес, що вимагає великої віддачі та зосередження. Кожна майстриня має свої цілі: вкласти в полотно мислеформи, залучити удачу, любов, захистити сім’ю від неприємностей, або просто прикрасити інтер’єр картиною, створеною своїми руками.
І, звичайно ж, таку дорогу серцю річ не вставиш у випадкову готову раму для фото, куплену в найближчому супермаркеті. Погодьтеся, робота, над якою ви працювали, можливо, не один місяць, варте того, щоб приділити їй ще трохи часу та підібрати рамку для своєї неповторної вишивки у багетній майстерні.
Підійдіть до цього процесу творчо, не бійтеся сміливих рішень. А у виборі вам допоможе консультант багетного салону, підкаже варіанти оформлення. Це може бути лаконічний однотонний дерев’яний або пластиковий багет, комбінація кольорового або орнаментованого профілю із паспарту, декоративними вставками. Орієнтуйтесь на основні фарби та орнаменти самого зображення.
При оформленні робіт у змішаних техніках з об’ємними декоративними елементами вибирайте багет, який має достатню висоту. Також рекомендується застосовувати багатошарові паспарту, сліпи чи спейсери, які дозволять відокремити скло від зображення та додадуть йому художньої виразності.
Вибираючи для обрамлення скло, враховуйте:
- антивідблиск – надасть благородну матовість зображенню, вишитому дрібним хрестом або гладдю, але не бажано використовувати для об’ємних виробів;
- поліроване – не погасить блиск і яскравість бісеру, страз, металізованих ниток.
Важливо
Для досягнення ідеального результату, виріб повинен бути добре випрасований або відпарений, мати достатньо полів для натяжки полотна на основу і бути правильної геометричної форми.
Порушення геометрії може статися внаслідок:
- нерівномірного натягу муліне під час роботи;
- довгої натяжки тканини на п’яльці;
- фрагментне витягування полотна важкими елементами декору;
- неправильного зберігання старовинних, раритетних полотен.
У таких випадках при оформленні, можливо, доведеться «пожертвувати» частиною візерунка – вона може перекритися «поличкою» багету. Пам’ятайте, що рама або паспарту завжди закриває не менше 3-5 мм поля по периметру.
У будь-якому випадку, будь то перше дитяче рукоділля вашої дитини або художня текстильна картина професійної майстрині, у правильно підібраній рамці для вишивки, вона набуде закінченого вигляду і радуватиме вас і ваших близьких довгі роки.
Відгуки