З висоти пташиного польоту чи рамки для голубиних фото
Можливостями камер мобільних телефонів нас уже не здивуєш. Нова мода – дрони. Їхній потенціал на сьогодні величезний: здійснюють вантажоперевезення, грають у футбол, влаштовують лазерні шоу. І що приємно для творчих людей – аерофотозйомка. Точкові знімки, отримані за допомогою дронів та оформлені у рамки для фото, становитимуть гідну конкуренцію полотнам відомих художників.
Кулі, змії, Париж…
Бажання літати, як птах, побачити світ із небес виникло багато років тому. Леонардо да Вінчі на початку XVI ст. винайшов орнітоптер, шкода, що тоді ще не було фотоапаратів. Фотограф і мандрівник Гаспар Турнашон створив повітряну кулю «Гігант» і в 1858 зробив з неї перші знімки Парижа. Артур Батут у 1889 році зробив свій трюк: до повітряного змія прикріпив фотоапарат, який з висоти 250 м зафіксував краси міста Лабрюг’єра.
Завдяки таким старовинним зображенням можна дізнатися як змінювалися міста. Більшість перетворилися з тихих, місцями безлюдних, на галасливі мегаполіси.
Створіть свою експозицію “історії розвитку улюбленого міста” за допомогою системи галерейної підвіски та рамок для фото в одному стилі.
Аптека, голуби, листоноші …
Аптекар із Кронберга Юліус Нойброннер знайшов свій спосіб фотографувати пейзажі з неба – за допомогою голубів. Птахи спочатку виконували роль листоноші, доставляли рецепти та ліки до шпиталю. Після того, як один із «посильних» зник, і повернувся через місяць, Нойброннер подумав, що непогано було б дізнатися, над якою місцевістю літають птахи. Він сконструював мініатюрну автоматичну двооб’єктивну камеру, яка кріпилася до пернатого за допомогою ременів, накачених повітрям. Експеримент удався. Вже 1909 року на фотовиставці у Дрездені фотоаматор та його незвичайні фотографи завоювали любов відвідувачів із перших кадрів. Кожен бажаючий міг отримати індивідуальну фотолистівку, запустивши власноруч голуба з камерою в небо.
Чорно-білі знімки на той час були великою рідкістю, прирівнювалися до творів мистецтва. Фотохудожник і філософ Альфред Стігліц рекомендував оформляти їх багетною рамою в дусі мінімалізму, щоб наголосити, а не вбити справжню красу навколишнього світу, передану в роботі.
Живопис, графіка, осінь…
Сьогодні «очі» сучасних дронів відкривають нам світ зверху у всій його красі, і він прекрасний, особливо восени. Кольорові фототвори можна вивчати нескінченно та порівнювати з абстрактними картинами Кандинського, Поллока, Мондріана.
Просторову глибину фрагментних мальовничих плям природних пейзажів можна обіграти багетною рамою для картин, як це роблять із мальовничими полотнами. Замовте друк фотографії на полотні, натяжку на підрамник і одягніть роботу в L-подібну раму із золотою або срібною окантовкою.
Василь Кандинський
Системність світлих і темних ліній річок, стежок, доріг, вулиць варто підкреслити легким штрихом у вигляді тонкої рейки природних відтінків та світлим паспарту.
Джексон Поллок
Домінуючий ритм графічних квадратів міських будівель, хмарочосів мегаполісу виявить локально забарвлений широкий багет.
Піт Мондріан
Гаспар Турнашон, Артур Батут, Юліус Нойброннер та багато інших винахідників були сміливими та кмітливими натурами. Будучи аматорами, а не професіоналами, вони стали піонерами фотографування з висоти пташиного польоту. Експериментуйте із зображенням, а дизайнери багетних салонів підберуть гідні рамки для ваших сміливих фото.
Відгуки