Кольоровий багет. Як не помилитися.

Якщо ви думаєте, що кольоровий багет – це творіння сучасних дизайнерів, то дуже помиляєтесь. Ще в 14-му столітті рами для картин прикрашали кольоровим дорогоцінним камінням, перламутром, черепаховим панциром і слоновою кісткою. Тому вже тоді рама набула статусу твору мистецтва.

tsvetnoy-baget-antikvariat

 

У наш час вибір кольорових рам величезний: від класики до ультрасучасних у стилі Rat Look.
Але якщо вибір між золотом, сріблом та кольором дерева в багеті можна зробити самостійно, то оформлення роботи в кольоровому багеті потребує певних знань та досвіду. Ви, звичайно, можете спокійно довіритися консультанту багетної майстерні. І це найправильніше рішення. Проте життя показує, що оформлення роботи настільки творчий і заманливий процес, що немає замовників, які згодні цілком віддати їх у чужі руки. Навіть професійні. Тому ми вирішили поділитися з вами своїм багаторічним досвідом.
Якщо ви вибираєте кольоровий багет для живопису, забудьте про колір нового дивану. Підбирайте лише до картини. Зразок багету спочатку прикладіть до центру мальовничого полотна. Якщо вам сподобалося, приміряйте до кутів. Але не до одного, а до всіх чотирьох. Те, що красиво виглядає з блакитним небом, може погано виглядати з яскравим кольоровим лугом під небом. Кольоровий багет “домальовуватиме” картину, тому так важливо, щоб рами для картин красиво доповнювали колористику робіт.

 ramyi-dlya-kartin-zhivopis tsvetnyie-ramyi-dlya-kartin-tsvety

 

Кольоровий багет для портрета здатний створити чудеса омолодження моделі або навпаки її постаріти. Звертайте увагу на зміни кольору обличчя. Один багет зробить його свіжим, а інший надасть нездорового відтінку. Подивіться, як по-різному сприймається портрет роботи Віктора Левченка, залежно від обраного багета.

rama-dlya-kartyn-portret-baget ramy-dlya-kartin-portret

 

Для акварелей краще вибирати кольоровий багет ніжних пудрових тонів чи темних шляхетних. Занадто яскравий колір може «старити» акварель або складні переходи кольору перетворити на «брудні».

tsvetnyie-ramyi-dlya-kartin-akvarel

 

Відкриті яскраві кольори краще використовувати для абстракцій, імпасто, постерів та фотографій.

ramyi-dlya-kartin-impasto ramyi-dlya-kartin-abstraktsiya

 

Якщо Вам потрібен кольоровий багет для підтримки інших елементів інтер’єру: м’яких меблів, штор, килимів, краще оформити в такий багет фотографії або графіку. Нейтральна чорно-біла фотографія чудово виглядатиме у фоторамці будь-якого кольору. А ще ви можете додати кольорове паспарту. Щоб не помилитися з вибором, візьміть зразки багету та паспарту додому і перевірте чи вірній відтінок ви вибрали. Подивіться при денному та вечірньому освітленні.

tsvetnyie-ramyi-dlya-kartin ramy-dlya-kartin-tsvetnoe-paapartu

Оформляючи дитячі малюнки, не поспішайте брати яскраві багети. Ніжні відтінкові кольори нададуть першим шедеврам особливої зворушливості. Найкращий вибір для дитячих малюнків – кольоровий багет та паспарту. Такою роботою можна буде прикрасити навіть вітальню.

tsvetnoy-baget-detskaya baget-detskie-risunki

 

Кольоровий багет та вишивки – це вічне кохання. Але неправильний колір багету може зруйнувати всю романтику. До вишивки хрестиком краще підбирати світлі багети з легким відтінком кольору. Яскравий бісер не варто перевантажувати активною кольоровою рамою. Рамка для вишивки має надати роботі завершеності, але сама вишивка завжди залишається домінуючою.

tsvetnyie-ramyi-dlya-kartin-vyshivka tsvetnyie-ramyi-dlya-kartin-vyshivka-gorod

 

Кольоровий багет дуже красиво виглядає з гобеленами та батиками. Тут він незамінний. Головне правильно вибрати колір і пам’ятати, що він «підтягне» за собою такий же колір у роботі. Бажаєте зробити батик більш блакитним – вибирайте блакитний багет, зеленим – зелений.

tsvetnyie-ramyi-dlya-kartin-batik ramyi-dlya-kartin-batik

Як, зрештою, визначити помилилися ви чи ні? Дуже просто. Якщо роботи стали більш красивими та мальовничими, інтер’єр більш стильним та затишним, а у вас покращився настрій – значить вибір зроблений правильно!

Відгуки

Коментарів немає

Будьте першим, хто залишив відгук на статтю "Кольоровий багет. Як не помилитися."

Залиште коментар