Прикрашаємо стіни рослинами

 
Колючий вітер, голі сірі гілки дерев, покрита холодним снігом, земля – не привід нудитися або впадати в сплячку. Багетна майстерня та її консультанти пропонують відмінний рецепт від зимової депресії: впустіть у свій будинок літо у вигляді картин із рослин.
 

Ошібана

Живопис із застосуванням природного матеріалу вважається мистецтвом самураїв. Так вони вчилися відчувати природу, розвивали художній смак, відточували спритність, тренували увагу. Ошібану створюють за допомогою листя, квітів, насіння, кори дерев і навіть шкірки від банана. Портрети, природні пейзажі, натюрморти, абстракції складаються за принципом колажу.

 ошібана гейша      ошібана будинок у селі      ошібана об'ємний букет у рамці для картин

 

Щоб підготувати матеріал необхідно враховувати безліч нюансів. Для зрізання та збору рослин вибирають найкращі погодні умови, пору року та дня. Для сушіння застосовують преси, для приклеювання – клей ПВА, для розфарбовування – олівці, фломастери або фарби. За бажанням доповнюють декоративними елементами.

Отже, для основи Вам знадобиться картон, полотно чи тканина, на яку викладають та приклеюють композицію із підготовленого матеріалу. Після чого її залишають під пресом до повного висихання. Потім для картини підбирають раму. Обрамляти такий крихкий об’єкт краще у професіоналів багетної майстерні.
 

Об’ємна вишивка

 

Гладь

Використання муліне, віскози, шовку, шерсті, інших ниток і спеціальних швів дозволяє рукодільниці виконати справжній витвір мистецтва, який іноді складно з першого погляду відрізнити від картини, написаної олією.Використання муліне, віскози, шовку, шерсті, інших ниток і спеціальних швів дозволяє рукодільниці виконати справжній витвір мистецтва, який іноді складно з першого погляду відрізнити від картини, написаної олією.

 гладь по мотивам бкует роз      за мотивами П'єра Огюста Ренуара Букет троянд

за мотивами П’єра Огюста Ренуара “Букет троянд

 

Якщо до володіння технікою стібка для прасування додати тонкий дріт, можна досягти 3D ефекту.

 гладьевый стежок цветы      гладьевый стекож береза

 

Стрічки

ШШовкові вузькі смужки тканини прийшли до Європи у II столітті до н. з Китаю – батьківщини шовку. Масово їх почали застосовувати у Франції у ХIV столітті для прикраси взуття та одягу, а на полотно вони перекочували в епоху рококо.
У сучасному декоративному вишиванні застосовують стрічки різної ширини з атласу, шовку чи ніжної органзи. Як правило, техніка передбачає пишні квіткові композиції.

 вышивка лентами цветы

 

Бразильська техніка

Яскрава та насичена, вона асоціюється з карнавалом та вічним святом. Щоб досягти пишного та в той же час динамічного ефекту, вишивальниці використовують особливу техніку скручування ниток за допомогою голки. Нитки бажано використовувати із бразильського штучного шовку, вони добре тягнуться. В крайньому випадку застосовують тонку пряжу або товсті нитки для шиття.

 вишивка стрічками бразильська техніка

 

Тонкощі обрамлення

Для делікатних та витончених робіт підійдуть тонкі дерев’яні рами ніжних відтінків. Для пишних і яскравих — ошатні, багато декоровані рослинним орнаментом. Можливий варіант бюджетного оформлення в пластиковий багет.

 деревяний багет для гербарію      пластиковий багет для гербарію

 

Правильно обрана рама завжди підкреслить настрій твору, його домінуючу тональність, а також надійно захистить крихкий та трудомісткий виріб.

Важливо!

  • Виступаючі елементи швидко припадають пилом, тому використовуйте при оформленні скло і багет достатньої висоти, щоб не затиснути і не пошкодити деталі;
  • вишиті полотна натягують на підрамник, а потім оформляють у відповідні рамки для вишивок.

Для об’ємних творів фахівці багетної майстерні виготовляють кіоти – спеціальні короби зі склом, які забезпечують необхідну глибину об’єкту, захищають його від пилу та пошкоджень. Кіот можна зробити за принципом вітрини з дверцятами, що відкриваються – це зручна конструкція, завдяки якій ви з легкістю зможете витягувати роботу, замінювати деталі або доповнювати новими елементами.

Щоб зробити «живу» картину не обов’язково бути художником чи дизайнером, достатньо виявити фантазію. Для композицій використовуйте бісер, річкові перли, скляні намистини, мушлі, тополиний пух… що завгодно. Головне, що це захоплююче, заряджене позитивною енергією заняття, яке дозволить скоротати час довгими зимовими вечорами. Щоб надати завершений вигляд, замовте обрамлення в багетній майстерні. До речі, такі арт-об’єкти послужать чудовим пам’ятним або символічним подарунком для друзів та близьких людей.

Відгуки

Коментарів немає

Будьте першим, хто залишив відгук на статтю "Прикрашаємо стіни рослинами"

Залиште коментар